Úvod

Ako sme vznikli ( Ing. Tatiana Kubinová – zakladateľka a tvorca programov Šašoviniek):

V roku 2008 som ukončila štúdium cestovného ruchu a popri materskej dovolenke som sa aktívne venovala práci s deťmi ako lektorka pohybových cvičení bebegym s deťmi do 6 rokov a lektorka dojčenského plávania ( akreditovaný inštruktor plávania dojčiat a batoliat). Nápad organizovať animačné zážitkové pobyty na Slovensku pre rodiny s deťmi, vznikol v roku 2010. Mám dve deti, pre ktoré sme často hľadali možnosti aktívneho trávenia voľného času. Veľa rodičov chce svojim deťom spestriť víkend či prázdniny, umožniť im, aby zažili niečo neopakovateľné a jedinečné, a zároveň sa aj niečo naučili. A tak vznikli ŠAŠOVINKY :-) . Sme tu pre Vás a najmä pre Vaše deti :-)

Občianske združenie Šašovinky: venujeme sa zážitkovej pedagogike, tvorbe rôznych animačných programov pre rodiny s deťmi,  lesných programov, environmentálnemu a pohybovému vzdelávaniu detí . Organizujeme tiež rôzne pohybové kurzy, kurzy babyplávania, rodinné pobyty  s babyplávaním pod vedením profesionálneho inštruktora, jednodňové zážitkové programy ako rozprávkové výpravy do jaskýň, veselé rodinné splavy, rozprávkový les a iné.

Všetky naše aktivity sú realizované tímom skúsených ľudí z radov pedagógov, študentov pedagogiky, herectva alebo psychológie, lektorov detských pohybových cvičení a vysokoškolských študentov. Sú plní nadšenia, detskej hravosti a schopnosti šalieť s deťmi, ale i napriek tomu plní zodpovednosti a schopnosti byť zdravým príkladom pre Vaše deti.

Našu činnosť sme rozšírili o rozprávkové, náučné a ekovýchovné  programy pre deti materských škôl.