Programy pre škôlky

   Ponuka veselých rozprávkových, náučných a ekovýchovných programov pre deti materských škôl  2015/2016

 

Milé učiteľky a učitelia!

pripravili sme novú ponuku veselých náučných a ekovýchovných programov pre deti materských škôl.

Programy sú určené pre deti materských škôl. Pri výučbe prispôsobujeme všetky programy veku detí v skupine. Realizujú sa priamo v triede školy, na školskom ihrisku alebo v prírode, v lokalite podľa Vášho výberu. Trvajú cca 40 minút.

Využívame veselé tvorivé, pohybové a zmyslové aktivity. Deti hravou formou vstupujú do príbehu, napomáhajú lektorovi a tým si dopĺňajú informácie o jednotlivých témach.

Naše

CENA NÁUČNÝCH PROGRAMOV:

1,4 € / dieťa

- minimálny poplatok za triedu (v prípade menšieho počtu detí) je 20 € / minimálne dve triedy po sebe

- v prípade veľkého počtu detí v škôlke a objednaní programu pre tri triedy v jeden deň, zľava 10 %,

- objednanie programu iba pre jednu triedu v jeden deň 30 €

- ak si vopred objednáte niekoľko cyklov programov na ďalšie mesiace, výrazná zľava dohodov

- v prípade neuskutočnenia objednaného programu  po príchode lektora, si účtujeme minimálny poplatok za triedu

- možnosť objednania rozprávkového programu k Mikulášu a k MDD

 

PROGRAMY:

 

JARNÉ ČAROVANIE  Nové !

Povieme si, ako sa mení počasie počas roka, kedy sa prebúdzajú stromy, kríky a objavíme tajomstvá jarných pukov. S vílou Jarienkou zobudíme semienka, vysvetlíme si ako rastú rastlinky a čo potrebujú k životu.

 

TAJOMSTVÁ MEDU  Nové !

Dozvieme sa, prečo sú včielky užitočné, kde všade žijú, ako vyrábajú medík a s kým žijú včielky v úli. Dozvieme sa tiež kto je ujo včelár a prečo je medík pre ľudí zdravý. Súčasťou je ochutnávka sladkého medu a výroba sviečok z medových plástov. ( príplatok 5 € / trieda)

LESNÁ ROZPRÁVKA

Poďte so škriatkom Fúzikom objaviť tajomstvá lesa a jeho lesných obyvateľov. Vysvetlí nám, prečo je les dôležitý, kde bývajú jeho lesný obyvatelia a ako funguje lesná rodina. Súčasťou je pracovný list so stopami zvierat.

KAMARÁTKA JESEŇ

Skamarátime sa s vílou Jesienkou, s ktorou objavíme tajomstvá jesene. Zistíme, prečo na jeseň opadávajú stromom listy a ako sa pripravujú zvieratká na zimu. Prostredníctvom veselých pohybových hier sa dozvieme, ako sa príroda počas jesene mení a čaruje.

O ZLOM BACILOVI A DOBROM VITAMÍNE

Po svete chodil jeden zlý bacil, bol celkom maličký….Chcete vedieť, ako je to ďalej? Poďte s nami pohľadať tajnú skrýšu vitamínov, preskúmať tajomstvá ovocia a zeleniny a vyskúšať aj svoje zmysly.

 PRÍBEH PRASIATKA KVIČKA

Malé prasiatko Kvičko vám vyrozpráva príbeh, ako sa skamarátilo s ostatnými zvieratkami na gazdovskom dvore, čo sa o nich naučilo, o ich práci na gazdovskom dvore a zahráme sa s Kvičkom veselé pohybové hry o zvieratkách a ich živote.

TAJOMSTVÁ ĽUDSKÉHO TELA

Spolu so šašom Jašom si vysvetlíme, prečo dýchame, ako bije naše srdce, čo sa robí s potravou ktorú zjeme i ako sa vyvíja dieťatko. Spoločne poskladáme veľkú kostru a preskúmame naše kostičky ,  veselo, po šašovsky.  Program plný pohybu a hravého skúmania ľudského tela.  Vyskúšame si aj prvú pomoc pri úraze.

POČASIE

Šašo Vševedílko nám prezradí, ako slnko, vzduch a voda  ovplyvňujú naše počasie, prečo sú blesky, hromy a čo by sa dialo, ak by naše slnko nesvietilo. Zahráme sa, akú silu môže mať vietor a spoločne objavíme, kam sa stráca voda. Deti si spoločne vyrobia veterník.

 

OBJAVY   VODNÍČKA ČĽUPKA

Poďte s nami do čarovného sveta vody . Skamarátime sa s Vodníkom Čľupkom, ktorý vodné kvapky často sprevádza na ich dlhej ceste bystrinkami, potokmi, moriami…Spolu s vodníčkom sa zahráme na život malých kvapiek a zahráme sa na rybačku.

TAJOMSTVÁ ZEME

Zahráme sa na malých prieskumníkov, ktorí preskúmajú, či naša zem je naozaj guľatá, prečo sa menia ročné obdobia a prečo sa zem niekedy trasie.  Zahráme sa na sopky a spoločne si znázorníme vznik života na zemi.

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY ( odporúčame k MDD)

Spoznajte svet nezbednej bosorečky Dorky, Kvička a lesného speváka – vĺčika Tĺčika…….Zažijeme spolu veľké “strigônske dobrodružstvo pri cukríkovom domčeku. Pre všetky odvážne deti, pohľadáme „rozprávkovú“ cestu k pokladu.

( Špeciálny vonkajší program – realizácia v prírode v lokalite podľa výberu, príplatok za program dohodou  podľa počtu  detí, trvanie 60-90 minút)